Ohlávky

Ohlávky

Strašně moc z vás se ptalo na ohlávky. A musím říct, že je to naprosto geniální věc. Tedy samozřejmě pro psy na vodítku tahající nebo pro psy, co přespříliš řeší rušivé vlivy. Takže přesně pro nás!

Celkem jsme vyzkoušeli 3 ohlávky v různých cenových kategoriích a výsledek?

Ohlávka z Ali – vel. XXL

Nejlevnější a první ohlávku jsme koupili na Aliexpressu.
Cena kolem 50,- Kč

Musím říct, že mě kvalitou provedení překvapila. Je z pevného a silného materiálu, kroužky na ohlávce nepůsobí fórově, dokonce působí nejbytelněji za všech námi vyzkoušených.

Za mě tedy ✮ ✮ ✮ ✮ .

My objednali největší, co Ali nabízelo, ale přesto je Karlovi malá 🙁 rozumějte navleče jí, ale už v ní neotevře papulku. Na menší psy by byla super.

Karlie ohlávka – vel. XL

Jako druhou tu mám od Karlie ohlávku, cenově kolem 90 Kč. Oproti té čínské je lehčích materiálů, kroužky jsou tenčí, ale stále drží.
Karlovi skvěle sedí, pohodlně v ní otevře papulu a přesto si ji packou nesundá.

Celkově provedení trošku bída, ale sedí skvěle, je lehká, levná a upřímně ji máme nejraději.

✮ ✮ ✮

Halti ohlávka – vel.4

Ták a teď ta nejdražší a nejpropracovanější.
Cena dle eshopu mezi 250-450 Kč

Co musím na téhle haltině vyzdvihnout jsou reflexní prvky téměř kolem celé ohlávky. Je kvalitně ušitá, jako jediná má polstrování na čumákové části. Na druhou stranu mi ale přijde, že v části pod čumákem je zbytečně komplikovaná. Pásek navíc zmenšuje prostor na otevření tlamy. Karlovi sedí tak akorát (spíš je mu menší než větší).

Za mě tedy ✮ ✮ ✮ ✮ ✮ .

@carlosdogoargentino

♬ Jdu Cestou Necestou – Maxim Turbulenc

Za mě použití ohlávky určitě doporučuji. Z divočáka máte rázem hodného psíka, ale musíte ji používat s rozumem. My používáme čistě na chůzi u nohy. Máme přepínací vodítko – jednu karabinu za obojek, druhou za ohlávku. Stejně tak při chůzi mám v jedné ruce vodítko k obojku a v druhé ruce k ohlávce. Na delším vodítku by se pejsek při tahu mohl zranit (zvláště v oblasti krční páteře).
Určitě platí to samé co pro náhubky – pes musí volně otevřít tlamu, aby se mohl efektivně chladit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top