ZOO, kam můžete se psem

ZOO, kam můžete se psem

S Karlíčkem jsme pro vás připravili seznam zoologických zahrad v ČR, kam ještě dnes můžete se psem. Popravdě jich není mnoho, ale nějaké se přeci jen ještě najdou. My zatím byli jen v jedné (a asi nám to upřímně stačilo 😀 Karlíček dělal jako vždy ostudu a byl k neutišení :D).

ZOO Tábor

Vstup do areálu se psy je možný pouze v případě, že je má jejich majitel na vodítku a jsou plně ovladatelní. Volný pohyb psů, jakož i dalších zvířat po areálu je přísně zakázán.

Psi mají vstup zdarma.

https://www.zootabor.eu/

ZOO Olomouc

Váš pejsek může do zoo po zaplacení vstupného, které pro psa činí 100 Kč. Pro bezpečí zvířecích obyvatel zoo i ostatních návštěvníků je potřeba, aby u psa nechyběl nasazený náhubek a pes byl veden po celou dobu prohlídky na vodítku.

Vstupné za psa: 100,- Kč

https://www.zoo-olomouc.cz/ZOO Praha

Pražskou zoo můžete navštívit i se psem. Pamatujte, že pes musí být na vodítku a musí mít platný očkovací průkaz, který předložíte při koupi vstupenky pro psaNelze s ním vstupovat do pavilonů, vnitřních prostor restaurací ani do dětského areálu či do prostoru statku v Dětské zoo. Před těmito místy se nacházejí vyznačená místa, kde můžete psa nechat. Stejná pravidla platí také pro vodicí a asistenční psy (vyjma interiéru restaurací, kam tito psi mohou).

V areálu zoo jsou pro psy rozmístěna automatická pítka nebo misky na vodu (misky jsou k dispozici v období sezony) a odpadkové koše s papírovými sáčky na psí trus.

Vstupné pro psa je 100 Kč – 1 vstup, 350 Kč – 12x vstup/rok (Jednoho psa vždy musí doprovázet jedna dospělá osoba!)

https://www.zoopraha.cz/ZOO Brno

Vstup psů do areálu zoo je povolen po zakoupení platné vstupenky v doprovodu osoby starší 15 let. Pes je v celém areálu veden na vodítku. 

Vstupné pro psa: 40,- Kč

https://www.zoobrno.cz/

ZOO Ústí nad Labem

Vstup s pejsky povolen za dodržení následujících pravidel:

  1. Mějte svého psa na vodítku po celou dobu návštěvy.
  2. Nevstupujte se svými psy do pavilonů a průchozích expozic (Venkovský dvorek, výběh pro lemury).
  3. Neberte psy na dětská hřiště a na další místa určená dětem.
  4. Po svém psu uklízejte veškeré nečistoty.
  5. Pokud potkáte slony na procházce, hlídejte svého psa, aby neštěkal a neskákal, popř. jej odveďte stranou.
  6. U pavilonů a průchozích expozic, kde jsou umístěny úvazy na psy, se přesvědčte, že Váš pes neobtěžuje ostatní návštěvníky štěkáním nebo skákáním.
  7. Zamezte přímému kontaktu Vašeho psa s chovanými zvířaty.

Vstupné jsme nenašli, tak hádám, že bude vstup pro pejsky zdarma.
https://www.zoousti.cz/

ZOO Park Chomutov

Do areálu zoo můžete vstoupit se psem. Psi musí být vedeni na pevném vodítku, aby nerušili nebo neohrožovali návštěvníky, chovaná zvířata či provoz zoo. Psi nesmí vstupovat do pavilónů a průchozích voliér. Do interiéru restaurace je povolen vstup pouze vodicím a asistenčním psům. Návštěvník je povinen zajistit, že pes je řádně očkovaný, což musí být schopen na vyžádání prokázat odpovídajícím způsobem. Jeden dospělý návštěvník může vstoupit do areálu s jedním psem. V případě odložení psa musí mít pes pevný náhubek. Držitel psa je odpovědný za případná poranění zvířat, jiných psů i osob. Ostatním zvířatům je vstup do areálu zakázán.

Vstupné pro psa: 30 Kč
https://zoopark.cz/

Krokodýlí zoo Protivín

Vstup se psy povolen zdarma.

Vstupné pro psy: zdarma
https://krokodylizoo.cz/

ZOO Park Vyškov

Vstup pro Vaše psí miláčky je povolen, ovšem při dodržení běžných bezpečnostních opatření, hlavně u větších plemen, nutnost použití náhubku a vodítka.

Vstupné pro psa: 20,- Kč
https://www.zoo-vyskov.cz/

ZOO Chleby

DO ZOO SE PSEM: psi mají povolen vstup pouze do nové části, do staré části nikoli. Vstup s jinými druhy zvířat je zakázán. 

Vstupné pro psy: zdarma
http://www.zoochleby.cz/

Zoologická zahrada Jihlava

Se psem do této ZOO sice nemůžete, lze je však umístit po dobu vaší návštěvy do boxů u boční pokladny u řeky. Doporučujeme vzít pejskovi deku nebo podložku, na kterou je zvyklý.

https://zoojihlava.cz/


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top